Your comments

Velice děkujeme za Vaši pochvalu a jsme rádi, že Vám služba BeeScale vyhovuje. :-)

Děkujeme za zajímavý podnět. Vámi zmiňovanou funkcionalitu zvětšování disků jsme zařadili do našeho TODO. Nepůjde však o součást klonování disků, ale o samostatnou operaci, kterou půjde spustit nad každým nepřipojeným vDiskem. O dokončení implementace Vás budeme informovat.
Na Váš námět jsme právě implementovali uživatelské řazení vServerů. Dejte nám vědět, jestli se Vám libí!
Dobrý den,
děkujeme za zajímavý podnět na zlepšení služby. Vámi popsaný způsob automatického ovládání vServerů na základě využitých prostředků je však aktuálně neimplementovatelný ve službě BeeScale. Služba by totiž musela znát aktuální obsah vServerů, jejich vytížení (cpu, hdd, ram, ..) a to bychom hrubě porušili naši striktní politiku nezasahování do uživatelských vServerů. Tato politika tak udává to, že nevíme co uvnitř virtuálu skutečně běží (Předinstalovaný operační systém? Nainstalovaný OS z ISO? Vlastní operační systém? Systém z TFTP? Něco jiného?) a bez těchto informací nemůžeme provádět automatická rozhodnutí. Nicméně, jedno z našich TODO je do vServerů přidat vlastní daemony, kteří by se službou komunikovali a umožnili mimojiné právě i takové funkce o jakých hovoříte.

Do té doby můžete pro řešení použít zmíněné BeeScale API.  Příklad použití BeeScale API pro řešení zmíněného problému jsme právě umístili na https://gist.github.com/2595044

Za Váš podnět na zlepšení služby Vám byl odeslán bonusový kredit.

Děkujeme.
Děkujeme za doplňující informace. Dnes jsme ve službě BeeScale úspěšně spustili předinstalovaný OS OpenIndiana (build 151a). Ostatní Solaris varianty jsme také zvažovali, nicméně OpenIndiana se zdála být nejvíce stabilní/vyspělá ze všech dostupných variant.
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní emailová adresa, která je ve službě BeeScale vázána na přihlášení a všechny informační emaily, je skutečně neměnitelná. Je však možné požadavek vyřešit ručně. Stačí napsat na podporu support@beescale.com a specifikovat svůj požadavek. Po ruční autorizaci pak kontaktní a přihlašovací emailovou adresu rádi aktualizujeme.
Vrátili jsme se k testování OS OpenIndiana a věci nyní vypadají podstatně lépe. Vypadá to dokonce, že v brzké době budeme schopni nabídnout i tento operační systém v nabídce předinstalovaných OS služby BeeScale. Oznámení proběhne na facebooku (http://www.facebook.com/BeeScale) a twitteru (http://twitter.com/#!/beescale).
Předinstalované operační systémy jsou lehce upravené pro lepší chod ve službě BeeScale. Vyjma několika drobností jde především o načítání konfiguračních údajů vServeru z přiloženého nectarCD. Předinstalovaný OS tedy má vždy korektně nastavenou síť (IP, maska, brána, DNS), přednastavené heslo roota a nahrané SSH klíče. Všechny tyto údaje pak souhlasí s údaji uvedenými na webovém rozhraní.

Pokud provedete vlastní instalaci systému, váš systém (systém spouštěný z použitého vdisku) nebude automaticky konfigurovaný a údaje na webovém rozhraní nebudou souhlasit se skutečnými údaji vServeru (například heslo roota). Mimojiné si budete muset nakonfigurovat síť ručně podle údajů zobrazených na webovém rozhraní (více v tomto vlákně http://oldanygroup.userecho.com/topic/91897-jak-nakonfigurovat-sit-ve-vserveru/ . Výhod ruční instalace je hned několik. Předinstalované OS jsou vždy na 10 GB vDisku, ale při ruční instalaci si můžete zvolit vlastní velikost vDisku. Při vlastní instalaci si také můžete zvolit jinou tabulku oddílů (DOS, GPT), rozložení oddílů, velikost swapu, souborové systémy, jazyk systému a další. ISO obrazy se také hodí ve chvíli, kdy potřebujete testovat samotnou instalaci systému například v rámci studia.
Ano, to je správné chování. DHCP démon na síti neběží a síť vServerů se nastavuje ručně. Více se dozvíte v nedávném příspěvku na stejné téma http://oldanygroup.userecho.com/topic/91897-jak-nakonfigurovat-sit-ve-vserveru/.
Předinstalované operační systémy využívají dodaného NectarCD, ze kterého konfiguraci sítě čtou při každém spuštění. ISO obrazy (instalační CD/DVD a LiveCD/DVD distribuce) však s NectarCD nepracují (i přesto, že je připojené) a je potřeba nastavit síť ručně.

Konfigurace sítě je v případě spuštění z ISO obrazu uvedena kompletně v detailu vServeru na webových stránkách http://beescale.com. Uvedena je IP adresa vServeru, maska sítě, IP adresa brány a primární a sekundární DNS. V sítích, ve kterých se vServery nacházejí není použit DHCP démon a konfigurace přes DHCP tedy síť vServeru nenastaví. Také nelze zvolit jinou IP adresu vServeru, než je uvedena na webovém rozhraní.

Kopii detailů nastavení sítě můžete kromě webu také nalézt na připojeném NectarCD (připojeno na IDE sběrnici 1-0).