+1

Automaticke spousteni/vypinani serveru

Bretislav Wajtr 8 years ago updated 8 years ago 2
Hello,
   prvne: diky za super sluzbu. Napadlo me ze by bylo pekne, kdyby byla moznost nejak jednoduse automaticky spoustet/vypinat jednotlive virtualni servery. Myslim tim, aby bylo mozne za nejake definovane podminky - napr. prumerne vytizeni serveru A prekrocilo 80% - automaticky spustit server B a take naopak - prumerne vytizeni serveru A je mensi nez 20% -> vypnout server B. Motivace je asi zrejma - load balancing a setreni penez pokud vytizeni www serveru neni tak velke. Tento problem se (aspon si to myslim) da resit uz dnes pres vase api + nejaky monitorovaci linuxovy tool, ale myslim ze pro nas mene zkusenejsi linuxaky by bylo fajn, kdyby se to dalo naklikat pres vase www rozhrani ;).

Jestli je to blbost tak me prosim nekamenujte... :)
Dobrý den,
děkujeme za zajímavý podnět na zlepšení služby. Vámi popsaný způsob automatického ovládání vServerů na základě využitých prostředků je však aktuálně neimplementovatelný ve službě BeeScale. Služba by totiž musela znát aktuální obsah vServerů, jejich vytížení (cpu, hdd, ram, ..) a to bychom hrubě porušili naši striktní politiku nezasahování do uživatelských vServerů. Tato politika tak udává to, že nevíme co uvnitř virtuálu skutečně běží (Předinstalovaný operační systém? Nainstalovaný OS z ISO? Vlastní operační systém? Systém z TFTP? Něco jiného?) a bez těchto informací nemůžeme provádět automatická rozhodnutí. Nicméně, jedno z našich TODO je do vServerů přidat vlastní daemony, kteří by se službou komunikovali a umožnili mimojiné právě i takové funkce o jakých hovoříte.

Do té doby můžete pro řešení použít zmíněné BeeScale API.  Příklad použití BeeScale API pro řešení zmíněného problému jsme právě umístili na https://gist.github.com/2595044

Za Váš podnět na zlepšení služby Vám byl odeslán bonusový kredit.

Děkujeme.
Diky za odpoved, skript i bonus.