+1

debian 6 - rozdil mezi ISO a "instant"

Anonymous 9 years ago updated by Martin Kopta 9 years ago 1
Dobry den,

jaky je rozdil mezi Vasim puvodnim debian 6, ktery je nainstalovany hned pri prvnim spusteni a jeho manualne instalovanou iso variantou?

Jake duvody by me mohli vest k rucni instalaci?

Diky
+1
Předinstalované operační systémy jsou lehce upravené pro lepší chod ve službě BeeScale. Vyjma několika drobností jde především o načítání konfiguračních údajů vServeru z přiloženého nectarCD. Předinstalovaný OS tedy má vždy korektně nastavenou síť (IP, maska, brána, DNS), přednastavené heslo roota a nahrané SSH klíče. Všechny tyto údaje pak souhlasí s údaji uvedenými na webovém rozhraní.

Pokud provedete vlastní instalaci systému, váš systém (systém spouštěný z použitého vdisku) nebude automaticky konfigurovaný a údaje na webovém rozhraní nebudou souhlasit se skutečnými údaji vServeru (například heslo roota). Mimojiné si budete muset nakonfigurovat síť ručně podle údajů zobrazených na webovém rozhraní (více v tomto vlákně http://oldanygroup.userecho.com/topic/91897-jak-nakonfigurovat-sit-ve-vserveru/ . Výhod ruční instalace je hned několik. Předinstalované OS jsou vždy na 10 GB vDisku, ale při ruční instalaci si můžete zvolit vlastní velikost vDisku. Při vlastní instalaci si také můžete zvolit jinou tabulku oddílů (DOS, GPT), rozložení oddílů, velikost swapu, souborové systémy, jazyk systému a další. ISO obrazy se také hodí ve chvíli, kdy potřebujete testovat samotnou instalaci systému například v rámci studia.