+1

Placeni za vyuzite zdroje

Anonymous 9 years ago updated by Martin Kopta 9 years ago 5
Dobry den,

mam na Vas dotaz ohledne placeni. Plati se za rezervovane, nebo vyuzite zdroje? Jde mi o to, jestli, kdyz si "naklikam" 1024 MB pameti ram, a pobezi mi tam nejaky linux co bude mit za hodinu (treba mimo spicku) prumernou spotrebovanou pamet 333MB zaplatim jen za tech 333MB?

(chapu ze u disku muze byt problem v tom, ze mnou zarezervovana velikost musi nekde fyzicky byt s nejakym filesystemem a tezko ho muze mezitim vyuzit nekdo jiny, takze me zajima hlavne procesorovy cas a pamet)

Diky,
JM
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. V BeeScale platíte za rezervované zdroje, které aktuálně používáte. Tedy vytvoříte-li si vServer s 1024 MB RAM a tento vServer spustíte, platíte za 1024 MB RAM (a procesor, disk, síť, ..). Pokud je stroj vypnutý, za RAM neplatíte. Stejně je to i s vCPU.

Odečet aktuálně využité kapacity vRAM je technicky téměř nemožný. Také odečet aktuálně využité kapacity vDisku je prakticky nemožný. Jediné, co lze smysluplně měřit dynamicky je využití vCPU. To je aktuálně zpoplatněno pouze za počet alokovaných vCPU. Odečet aktuálního využití vCPU uvažujeme a možná bude tento odečet v budoucnu využit při účtování v BeeScale.
Jeste me napada:
a) Je alespon mozne rezervovane mnozstvi pameti ram menit za behu systemu?
b) Jake presne parametry ma Vase "Automatické zálohování vašich disků"? Hlavne me tedy zajima, kolikrat jsou data replikovana (lokalne/remote) a jak casto se tak deje? Chapu spravne, ze zalohovani je v ramci ceny zdarma?
a) RAM vServeru lze snadno měnit přímo na webu, stejně jako připojení disků, počet vCPU či hostname. Tato změna však vyžaduje restart vServeru. Aktuálně jediná bezpečná cesta změny velikosti vRAM je nad vypnutým vServerem. Změna velikosti vRAM za běhu vServeru je možná a je to jedna z položek v našem TODO :-)

b) Zálohování disků je dostupné v rámci funkce "Periodické akce". Zálohování je umožněno a doporučováno platícím zákazníkům a není nijak zpoplatněno. Perioda zálohování je 24 hodin, přičemž čas zálohování si uživatel volí sám. Zálohované vDisky jsou pak v několikahodinovém intervalu pravidelně odesílány na jiné vzdálené úložiště.
a) vyborne, to by spolu s ovladanim pres nejaky api (Deltacloud mate funkcni?) bylo primo skvele. Takze za me si k tomuto bodu pridejtevelkou carku..

b) Vyborne.
Ano, DeltaCloud API máme funkční. Dokumentaci naleznete po přihlášení v serverovně. Pokud potkáte nějaké problémy, budeme rádi, když nás o nich informujete.

Změnu velikosti vRAM za běhu jsme v našem TODO právě posunuli o několik příček výše. Děkujeme za Vaše připomínky.